Zajímá vás co nás zrovna tíží, aktuality z oboru a plánované změny? Vše a ještě více najdete v této sekci.

Blog

Ochranné masky

První ochranou, která mě napadne proti Covid-19, je obličejová maska .  Vzhledem k tomu, že se COVID-19 nadále šíří globálně, existují různé lékařské názory na

Jak se chránit na cestách?

Jak se chránit na cestách? Zůstaňte v bezpečí, ať jste kdekoli ! Odložili jste letní dovolenou, ale už to nemůžete dál vydržet? Musíte někam vyrazit

Zabíjejí desinfekční ubrousky COVID?

Koronaviru vyvolal zájem lidí o dezinfekční prostředky. V naší bitvě, abychom tuto pandemii podmanili, kupujeme výrobky ničící bakterie, ale dezinfekční ubrousky, jako by vycházely z

Přečtěte si novinky a zajímavosti z lékařského oboru .

Blog obsahuje například články o rozsáhlé pandemii nemoci covid-19, která se od konce roku 2019 za pouhé čtyři měsíce rozšířila z čínského Wu-chanu do celého světa, způsobil nový koronavirus SARS-CoV-2 označovaný zpočátku jako 2019-nCoV. Opět ukázal, jak velké nebezpečí pro současnou společnost, kde se hodně cestuje a lidé žijí v přeplněných městech, může představovat nová snadno přenositelná respirační nemoc.Na konci června testy potvrdily nákazu u více než deseti milionů lidí. Českou republiku zasáhla pandemie v březnu. Pandemie však nekončí, na konci června byly opakovaně zaznamenány rekordní denní přírůstky nových případů.
Jak plyne z jeho označení, má SARS-CoV-2 blízko ke koronaviru způsobujícímu těžký akutní respirační syndrom SARS. Také patří do rodu Betacoronavirus a podrodu Sarbecoronavirus.

Nemoc se může pohybovat od člověka k člověku, ale dosud není známo, jak snadno nebo udržitelně se šíří. Vědci studují data, jakmile budou k dispozici. Počáteční případy uváděly, že navštívil trh s mořskými plody / zvířaty, který mohl být zdrojem expozice. Nyní se však hlavní choroba šíří z člověka na člověka. Někteří lidé měli mírné onemocnění a zotavili se. Jiní měli závažnější infekce. Vyskytly se kritické a smrtelné případy.

 

Náš blog obsahuje mnoho důležitých informací

Jak se chránit před COVID-19 v autě

Cestování autem je pro nás nejběžnější a nejpohodlnější. Nejčastěji podnikáme rodinné výlety právě tímto způsobem a jízda autem je a bude nejbezpečnější dopravou během pandemie.

Ale by jste se vyhnuli jízdě ve velkem stylu – s bakteriemi, musíte před cestou podniknout pár opatření:

Určete jednoho či dva zástupce, kteří nejsou vystaveni tak velkému riziku, kteří budou zajišťovat všechny potřeby během cestování (koupí občerstvení, zaplatí benzín,…). Ujidtěte se však, že si před opuštěním vozidla nasadí roušku či respirátor a než se vrátí do auta, důkladně si vydezinfikují ruce. Při tankování se vyhýbejte používání mobilního telefonu, abyste minimalizovali riziko kontaminace.

Během jízdy nechte, tedy pokud je to možné, okna otevřená a větrejte. Pokud se bez klimatizace neobejdete, využijte alespoň necirkulačního režimu.