Zlepšení zdraví a vzhledu vaší pokožky

Přestože jsou vaše životní  orgány důležité  a musíme je udržovat zdravé, máme tendenci zapomenout na největší orgán ze všech – na kůži. Péče o pokožku je stejně důležitá jako péče o srdce, plíce nebo ledviny. Zde je několik tipů, jak zlepšit zdraví a vzhled vaší pokožky.

Pít hodně vody

Voda je skvělá věc pro vaši pokožku, protože naše kožní buňky jsou stejně většinou tvořeny vodou. Nedostatek vody zanechá naši pokožku velmi tupou a suchou. Chcete-li dostat více vody do svého těla, ujistěte se, že s sebou vždy nesete láhev vody, a že vždy, když budete pít denně, pijete vodu. Tento další půllitr nebo dva za den může opravdu změnit, jak vaše pokožka působí a vypadá. Ochutnejte svou vodu například ovocem nebo určitou zeleninou, například okurkou.

Chraňte se před sluncem

Přestože je příjemné sedět na slunci, je třeba dbát na ochranu pokožky před škodlivými UV paprsky. Sluneční krém by měl být nutností . Ujistěte se, že krém aplikujete běžně, a pokud cítíte, že některá část vašeho těla začíná hořet, je to znamení, že se doplní SPF. Poškození pokožky způsobené slunečními paprsky může vést k rakovině kůže , a tak opravdu není žádná omluva nepoužívat opalovací krém, když ležíte na slunci. Pokud je vaše pokožka citlivá, zkuste ji chránit klobouky nebo čepicí,  protože vám to pomůže chránit hlavu a co je důležitější, snižte šanci na úpal.

Užijte si rutinní péči o pleť

Rutina péče o pleť z dlouhodobého hlediska pomůže chránit vaši pleť. Je důležité si uvědomit, že vaše pokožka stárne, jak stárnete, a je viditelná pro vnější svět. Ujistěte se, že sundáváte make-up na konci každého dne a že čistíte pokožku. 

Podívejte se na to, co jíte

Jsi to, co jíš , takže když přemýšlíš o své stravě, chceš zajistit, že jíš všechno, co pomůže tělu zevnitř i navenek. Příliš mnoho potravin nebo tuků není nebezpečné pouze pro vaše srdce a cholesterol, ale také pro vaši pokožku. Může utlumit záři vaší pokožky a může způsobit zmatek v reakci vaší pokožky.

Zlepšení vašeho zdraví tímto způsobem je stejně důležité jako jakékoli jiné, takže změny provádějte tak, aby se staraly o vaši pokožku.

EUROPEMEDICAL