První ochranou, která mě napadne proti Covid-19, je obličejová maska . 

Vzhledem k tomu, že se COVID-19 nadále šíří globálně, existují různé lékařské názory na účinnost obličejových masek . Světová zdravotnická organizace WHO doporučuje nosit obličejové masky jako ochranné opatření pro lidi, kteří se necítí dobře nebo nejsou v pořádku.

V zásadě existují 2 hlavní typy obličejových masek. Chirurgické masky a respirační masky slouží k různým účelům a jsou navrženy a vyrobeny různými způsoby.  

Chirurgické masky jsou také známé jako 3vrstvé lékařské masky.  V podstatě malé kousky látky, které lidé používají k zabránění choroboplodných zárodků od kašle a kýchání nebo k zabránění zachycení virů a bakterií jiných lidí. 

Jsou vyrobeny ze 3 vrstev, které slouží různým účelům. Vnější hydrofobní netkaná vrstva je určena k odpuzování vody, krve a tělních tekutin. Střední vrstva vyfukovaná z taveniny, která je klíčovým kusem chirurgické masky, je navržena jako filtr, který zabraňuje vnikání choroboplodných zárodků do masky nebo z ní vystupuje. A konečně, vnitřní měkká absorpční netkaná vrstva je určena k absorpci vody, potu a slin. Tyto masky jsou nejdostupnější a doporučují se nosit, pokud se necítíte dobře nebo jste v blízkosti lidí, kteří by se mohli cítit špatně. Je také rozumné , když je pravděpodobné, že budete v těsné blízkosti lidí. Jedná se o jednorázové masky, které se obvykle nosí mezi 3 až 8 hodinami denně.  

Respirační masky jsou také známé jako FFP2 a masky FFP3 jsou navrženy robustněji než chirurgické masky. Obsahují respirátor, který zabraňuje průchodu mnohem menších částic do dýchacího systému člověka. Tři z nejběžnějších dýchacích masek jsou masky N-95, KN-95 a N-99, které při správném použití zabraňují 95 % respektive 99 % vzdušným částicím ke vstupu do úst nebo nosu člověka. Pokud se nacházíte v těsné blízkosti lidí nebo když pracujete jako osoba první pomoci nebo jako zdravotník, doporučuje se nosit tyto lepší masky

Europemedical

2017-2020

český dovozce a distributor osobních ochranných prostředků a pomůcek zajišťujících bezpečnost a ochranu zdraví.

Obchod

Rychlý kontakt

E-mail: info@europemedical.cz
Telefon: +420 774 358 549