Koronaviru vyvolal zájem lidí o dezinfekčními prostředky. V naší bitvě, abychom tuto pandemii podmanili, kupujeme výrobky ničící bakterie, ale dezinfekční ubrousky, jako by vycházely z módy. 

Zabíjejí dezinfekční ubrousky koronavirus?

Mnoho ubrousků ano, ale jen proto, že říkají “dezinfekční”, nepředpokládejte, že koronavirus zabijí. Jak to tedy můžete vědět jistě?

“Štítek vám řekne, jaké bakterie mohou ubrousky zabít, takže na štítku vyhledejte koronavirus,” říká Dr. McWilliams. “Existují stovky dezinfekčních přípravků registrovaných na EPA, které mohou zabít koronavirus.” Nebojte se o jednu konkrétní složku nebo značku. Prostě si přečtěte štítek. “

Chcete-li zjistit, které ubrousky zabíjejí koronaviry, podívejte se na průběžný seznam dezinfekčních prostředků pro koronaviry v EPA .

Dezinfekční ubrousky vs. antibakteriální nebo dezinfekční ubrousky

Dezinfekční ubrousky jsou určeny pro tvrdé povrchy ve vaší domácnosti. Pokud vaše ubrousky říkají “dezinfekční” nebo “antibakteriální”, jsou pravděpodobně pro vaše ruce.

“Antibakteriální ubrousky ničí bakterie, ne viry ,” říká Dr. McWilliams. “Obvykle jsou pro vaše ruce, ale pro jistotu si přečtěte pokyny.” A koronavirus je virus, ne bakterie, takže antibakteriální ubrousky ho nemusí zabít. Proto je čtení etikety tak důležité. “

“Dezinfekční ubrousky” mohou být ubrousky na bázi alkoholu pro vaše ruce, nebo to mohou být dezinfekční ubrousky na povrchy. Přečtěte si štítek, abyste věděli, co dostáváte.

Europemedical

2017-2020

český dovozce a distributor osobních ochranných prostředků a pomůcek zajišťujících bezpečnost a ochranu zdraví.

Obchod

Rychlý kontakt

E-mail: info@europemedical.cz
Telefon: +420 774 358 549